System endoprotezy kolanowej JOURNEY II BCS OxinumImplant JOURNEY II odtwarza wewnętrzne kształty i siły kątowe kolana w każdej fazie ruchu, a także "wahadłowo-obrotowe" ruchy tego stawu, naśladując naturalną mechanikę stawu kolanowego. Oznacza to, że tkanki miękkie nie muszą dostosowywac się  do nowych kształtów i sił po operacji, a ruch i krok może powrócić do naturalnego rytmu. Dwukrzyżowo ustabilizowany implant kolanowy JOURNEY II zapewnia funkcję zarówno więzadła krzyżowego przedniego, jak i więzadła krzyżowego tylnego - są to więzadła, które zapewniaja stabilność i wsparcie kolana.

Częstym problemem w przypadku endoprotez stawu kolanowego jest to, co chirurdzy nazywają „zużyciem”. Za każdym razem, gdy dwie ruchome części ocierają się o siebie wielokrotnie, dochodzi do tarcia co może skutkować powstaniem zadrapań, które powodują, że z czasem odrywają się drobne fragmenty materiału. Ten efekt - podobny do piłowania pilnikiem do paznokci - jest głównym elementem z powodu którego stawy „zawodzą”, a osoba przechodzi powtórną operację. Materiał OXINIUM okazał się najlepszym metalem do stosowania w produkcji implantów kolanowych ze względu na swoją twardość, gładkość i odporność na zarysowania i ścieranie. Większa wytrzymałość skutkuje znacznie mniejszym zużyciem niż chrom kobaltowy (zazwyczaj wybierany materiał w przypadku implantów kolanowych).


Materiał OXINIUM jest 4900 razy bardziej odporny na ścieranie niż chrom kobaltowy, a jego zużycie podczas zastosowania w kolanach zmniejsza się o 85%.

Materiał OXINIUM nie zawiera wykrywalnego niklu, który jest główną przyczyną negatywnych reakcji u pacjentów z alergiami na metale.Implany JOURNEY  zapewia trwałość dzięki technologii VERILAST. Połączenie dwóch materiałów zmniejszających zużycie - opatentowanego stopu metalu OXINIUM oraz wysoko usiecziowanej wkładki z tworzywa sztucznego rozwiązuje problem zużycia obu powierzchni implantu.

OXINIUM jest dwukrotnie twardszy od chromu kobaltowego, najczęściej używanego metalu w implantach kolanowych. Badania laboratoryjne wykazały, iż implanty wykonane z materiału OXINIUM pozwalają zmniejszyć zużycie stawów o ponad 80% w porównaniu z komponentem chromukobaltowego.


Chcesz uzyskać więcej informacji? Zaraszamy do kontaktu z Działem Planowania Zabiegów pod numerem tel. 32 213 42 04.
Klinika Nieborowice Sp. z o.o.
ul. Kasztanowa 5
44-144 Nieborowice
rejestracja: 32 213 42 00 / 513 497 677
e-mail: info@klinika-nieborowice.pl
©2018 Klinika Nieborowice Sp. z o.o.| Polityka prywatności|Warunki korzystania z serwisu|Mapa strony