Termolezja
Czas trwania zabiegu |
Pobyt w szpitalu |
Rekonwalescencja |
30 minut |
5 - 6 godzin |
brak |
Wskazania
- bóle wywołane przez chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa
- ból stawu krzyżowo biodrowego
- ból przy niektórych przypadkach dyskopatii
Termolezja wykonywana jest zarówno w odcinku szyjnym i piersiowym, jak i lędźwiowym.
Konsultacja i kwalifikacja do zabiegu
W trakcie konsultacji ze specjalistą przeprowadzany jest ogólny wywiad, ocena stanu klinicznego oraz badanie fizykalne. Lekarz zleca wykonanie na miejscu badania z zakresu diagnostyki obrazowej. Po zebraniu i przeanalizowaniu wszystkich wyników lekarz przedstawia proponowany plan leczenia.
ZABIEG - Termolezja
Termolezja należy do zabiegów bezpiecznych i małoinwazyjnych. Jest metodą leczenia bólu, najczęściej w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, który występuje zazwyczaj przy zmianach zwyrodnieniowych. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym na sali operacyjnej. Polega on na długotrwałym zablokowaniu odczuwania bólu dzięki zastosowaniu ablacji prądem o częstotliwości fal radiowych. Przed zabiegiem można przeprowadzić blokadę diagnostyczną używając krótko działającego środka znieczulającego. Zmniejszenie bólu po blokadzie daje nam dużą pewność, że zabieg termolezji będzie skuteczny.
Prosimy o zapoznanie się z ogólnymi dokumentami dotyczącymi zabiegów
ZOBACZ
Efekty terapii są odczuwalne tuż po zabiegu, a pełny efekt występuje po około 3-4 tygodniach od zabiegu. U większości pacjentów efekty zabiegu utrzymują się przez 12–24 miesięcy. Metoda charakteryzuje się skutecznością 50–70%. Zabieg można powtarzać bez ograniczeń. Warto dodać, że termolezja nie leczy podstawowej choroby, jedynie usuwa ból.
Lekarze wykonujący zabieg
dr n. med. Mariusz Śmigiel
Specjalista Ortopeda Traumatolog
dr n. med. Jerzy Grzywocz
Specjalista Ortopeda Traumatolog
Specjalista Medycyny Sportowej
lek. med. Tomasz Olszewski
Specjalista Ortopeda Traumatolog
dr n. med. Adam Pala
Specjalista Ortopeda Traumatolog