dr n. med. Marek Paściak
Specjalista Ortopeda Traumatolog

Specjalizuje się w leczeniu wszelkich schorzeń kręgosłupa, m.in. zwyrodnieniowych, wad kręgosłupa (np. kręgozmyki) urazów i następstw urazów. Posiada również duże doświadczenie  w chirurgii onkologicznej kręgosłupa.


WYKSZTAŁCENIE:

Dyplom lekarza medycyny uzyskał w 1985 r. (Wydział Lekarski Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach), w 1988 r. I stopień specjalizacji z ortopedii i traumatologii, a w 1992 r. II stopień. W roku 1993 r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych.


PODSUMOWANIE ZAWODOWE:

Pracę zawodową rozpoczął w 1985 roku w Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich. W latach 1991-1992 pracował w Klinice Ortopedycznej Uniwersytetu w Bazylei (Szwajcaria). Od 1994 roku specjalizuje sie wyłącznie w leczeniu schorzeń kręgosłupa, pełniąc od 1994 funkcję zastępcy ordynatora, a w latach 1999 - 2019 był ordynatorem/kierownikiem Oddziału Schorzeń i Urazów Kręgosłupa (Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich).  We współpracy z Instytutem Onkologii w Gliwicach zajmuje się chirurgią onkologiczną kręgosłupa.CZŁONKOSTWO W ORGANIZACJACH:

- Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne
- Polskie Towarzystwo Chirurgii  Kręgosłupa - przez dwie kadencje pełnił funkcję Prezydenta Oddziału Południowego PTCHK i był członkiem Zarządu Głównego.DZIAŁALNOŚĆ NAUKOWA I SZKOLENIOWA:

Jest autorem i  współautorem  53 prac wydanych drukiem i 74 wystąpień na Zjazdach Naukowych. Ukończył kilkadziesiąt kursów doskonalących. Jest współautorem pierwszego polskiego Podręcznika Ortopedii dla studentów medycyny. Jest również instruktorem Polskiej Szkoły Chirurgii Kręgosłupa.

Uczestnik licznych konferencji i szkoleń z zakresu ortopedii, traumatologii narządów ruchu.

Klinika Nieborowice Sp. z o.o.
ul. Kasztanowa 5
44-144 Nieborowice
rejestracja: 32 213 42 00 / 513 497 677
e-mail: info@klinika-nieborowice.pl
©2018 Klinika Nieborowice Sp. z o.o.| Polityka prywatności|Warunki korzystania z serwisu|Mapa strony