dr n. med. Adam Pala
Specjalista Ortopeda Traumatolog


Specjalizuje się w leczeniu schorzeń i urazów kręgosłupa, m.in. leczenie zespołów bólowych kręgosłupa, operacje rekonstrukcyjne kręgosłupa w deformacjach zwyrodnieniowych i pourazowych, operacje małoinwazyjne (w technice MISS - minimally invasive spine surgery - w tym operacje endoskopowe), leczenie operacyjne złamań kręgosłupa, specjalizacja w zakresie chirurgii onkologicznej kręgosłupa, specjalizacja w operacjach kręgosłupa szyjnego a w szczególności przejścia czaszkowo-szyjnego.

WYKSZTAŁCENIE:

Dyplom lekarza medycyny uzyskał w 1998 r. (Wydział Lekarski Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach), w 2007 r. II stopień specjalizacji z ortopedii i traumatologii. W roku 2005 r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych.


PODSUMOWANIE ZAWODOWE:

Pracę zawodową rozpoczął w 1998 roku w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Bytomiu, a następnie od 2000 roku kontynuował ją w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Piekarach Śląskich. W 2007 roku pracował w Klinice Ortopedycznej w Arnstadt w Niemczech. Od 2008 do 2017 roku był starszym asystentem na Oddziale Kręgosłupowym Szpitala Wojewódzkiego Piekarach Śląskich, a od 2018 roku Konsultantem. Współpracuje jako Konsultant Kręgosłupowy Szpitali Powiatowych w Olkuszu i Zawierciu, Szpitala Nefrolux w Siemianowicach Śląskich oraz Szpitala Zakonu Bonifratrów w Katowicach. Od 2019 roku pracuje w Klinice Nieborowice.


 

CZŁONKOSTWO W ORGANIZACJACH:

- Polskie Towarzystwo Chirurgii Kręgosłupa

 

DZIAŁALNOŚĆ NAUKOWA I SZKOLENIOWA:

- wykładowca i ekspert w prowadzeniu konferencji i szkoleń ortopedycznych z zakresu chirurgii kręgosłupa, w Polsce i za granicą
- czynny udział w Zjazdach PTChK - liczne wystąpienia i prezentacje

Uczestnik licznych konferencji i szkoleń z zakresu ortopedii, traumatologii narządów ruchu, a zwłaszcza endoskopii kręgosłupa.

Klinika Nieborowice Sp. z o.o.
ul. Kasztanowa 5
44-144 Nieborowice
rejestracja: 32 213 42 00 / 513 497 677
e-mail: info@klinika-nieborowice.pl
©2018 Klinika Nieborowice Sp. z o.o.| Polityka prywatności|Warunki korzystania z serwisu|Mapa strony